آموزش رقص آذری

آموزش رقص آذری را در تهران چندین سال است که پیش میبریم. رقص آذری تنها در رقصیدن و شادی کردن در مراسم خلاصه نمیشود. بلکه ابعاد گسترده تری دارد که در مقالات بعدی به آن پرداخته میشود. رقص آذری یکی از معدود رقصهای دارای پایه و اساس جهان میباشد. لذا برای آموزش رقص آذری تدابیر بهتری داریم. پس با ما همراه شوید. برای ارتباط جهت یادگیری اینجارا کلیک کنید.

 قابل ذکر است برای آموزش رقص آذری نه تنها باید رقص بلد بود، بلکه باید آشنائی مختصری با موسیقی و ریتمهای رقص آذربایجانی، و چگونگی آموزش قدم به قدم این هنر داشت! در مرحله بعد آگاهی به روند یادگیری و تمرینات کلاسی، سپس کار روی مهارت اجرائی هنرجو، میمیک و از همه مهمتر استایل رقصنده بصیار حائز اهمیت است میپردازیم.

آموزش رقص آذری

کلاس ها

آموزش رقص آذری در سه نوع مختلف برگزار میشود:
  1. آقایان : روزهای دوشنبه و چهارشنبه، ساعت 6 عصر الی 10 شب. 
  2. بانوان : روزهای یکشنبه سه شنبه 5 عصر الی 10 شب
  3. کودکان : جمعه ها 12 الی 2 ظه

ضمنا کلاسهای مخصوص زوجها و عروس داماد ها به صورت جداگانه هم خصوصی و نیمه خصوصی برگزرا میشود. که زمان این کلاسها ثابت نمیباشد و با توجه زمان هنرجو تنظیم میشود

کلاس رقص آذری

نحوه آموزش رقص آذری

همانطور که خود رقص آذری پیچیدگیهای منحصر بفرد خود را دارد، آموزش رقص آذری نیز پیچ و خم فراوانی دارد. هر چند در این راه استعداد و علاقه فرد حرف اول را میزند.  ولی تمرین و پشتکار را نباید از یاد برد. همانطور که در قسمت مراحل یادگیری رقص آذری یاد شد حداقل زمانی که نیاز است تا یک فرد با استعداد معمولی بتواند تنظیم ساده ای را اجرا کند سه الی چهار ماه میباشد. که میتوانید برای اطلاعات بیشتر به صفحه کلاسها مراجعه بفرمائید. ولی متاسفانه این آگاهی هنوز در بین علاقمندان به این هنر جا نیفتاده است.
برای آموزش رقص آذری در تهران تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در مرحله اول آگاهی علاقمندان در این زمینه بیشتر شده وبا دید بازتری به این هنر روی آورند.

معرفی مختصری از رقص آذری

  برای آموزش بهتر باید باید عمق این هنر را دانست. رقص تبلور روح و بدن میباشد. رقص در مناطق متفاوت دنیا  سبک خاص خود را دارد و هر شخص با توجه به درک خود از جهان هستی رقص را میفهمد. رقص آذری هنری باستانی و در عین حال بسیار پرطرفدار می‌باشد. که دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آن‌ها داستان متفاوتی دارد. رقص آذری ریشه‌های عمیقی در  فرهنگ آذربایجان دارد. رقص با گذر زمان به تدریج تحول یافته و  شکل امروزی را گرفنه است. رقص آذری نقش مهمی در حفظ فرهنگ و هویت این منطقه ایفا می‌کند. و طرفداران بسیار زیادی دارد.

آموزش رقص آذری غرب تهران

  کشور ما دارای اقوامی با فرهنگ های متنوع و غنی می باشد، که پیشینه فرهنگی و تاریخی هر قومیت در آداب و رسوم، ادبیات و هنرهای محلی آنان نهفته است. از جمله پر رنگ ترین جنبه هنری هر قومیت، می توان به  رقص های محلی آنان اشاره کرد.

  قوم ترک ها هم با رقص آذری جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. این هنر زیبا که یکی از پیچیده ترین و در عین حال شگفت انگیزترین رقص های فولکلوریک است، پیشینه ای طولانی دارد. رقص آذری نشانگر تاریخ پر از افتخار و پر فراز و نشیب آذربایجان است. این هنر در طی سالیان از نسلی به نسل بعد انتقال پیدا کرده و در گذز زمان غنی تر شده است.پس آموزش رقص آذری نیس بسیار ارزشمند بوده و باید با اصول درست و با قاعده آموزش داده شود.

کلاس رقص آذری

و در پایان گوشه ای از تمرینات کلاسی را میتوانید مشاهده بفرمائید. که منطبق بر روش استاد خانلار بشیر اف میباشد. (قابل ذکر است از افراد مبتدی و کسانی که قصد شروع کلاسهای رقص آذری را دارند انتظار نمیرود بتوانند این تمرینات و حرکات را در بدو ورود اجرا نمایند. برای اطلاع از ترم بندی کلاسهای آموزش اینجا را کلیک نمائید.)

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
11
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا